Środa, 1 kwietnia 2015 r. Teodory, Grażyny i Ireny
Wizyt na stronie: 256440 Wczoraj: 205 Dzisiaj: 95 Online: 2
Brak zainstalowanego Flash Playera!

Pobierz Adobe Flash Player

Aktualności
Wesołych Świąt
Zamieszczono: 2015-03-31 13:11:26

zyczeniaW530Q72.jpg

Masz 40 – 75 lat? Zgłoś się na bezpłatną mammografię!
Zamieszczono: 2015-03-31 11:39:05

Masz 40 – 75 lat? Zgłoś się na bezpłatną mammografię!

Wyjątkowa możliwość dla pań nie kwalifikujących się do badania w ramach Programu finansowanego przez NFZ. 

W roku 2014 w mammobusach LUX MED Diagnostyka przebadało się około 240 tysięcy kobiet. Każdego miesiąca mammobusy odwiedzają około 200 miejscowości, realizując program badań przesiewowych dla pań. „Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka - Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”

LUX MED Diagnostyka zaprasza panie w dwóch grupach wiekowych na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się: 

Godziszów – 13 kwietnia przy Gminnym Centrum Kultury i Promocji, Godziszów III 124A 

Potok Wielki – 14 kwietnia za Urzędem Gminy, Potok Wielki 117 

pdf.pngMammobus informacja.pdf


Nowy sprzęt dla ośrodka kultury
Zamieszczono: 2015-03-31 11:18:54

gok_zestaw_naglosnieniowy.jpgGminny Ośrodek Kultury w Modliborzycach ma nowy sprzęt, który ułatwi organizowanie imprez plenerowych. Większość pieniędzy na zakup wyposażenia placówka pozyskała z Unii Europejskiej. GOK kupił zestaw kolumn i dwa namioty, z których jeden będzie służyć realizatorowi dźwięku, a drugi będzie wykorzystywany jako garderoba dla artystów. Mamy sprzęt nagłaśniający, ale od wielu lat staramy się go systematycznie uzupełniać. Takich kolumn, jakie teraz kupiliśmy, czyli profesjonalnych i mocniejszych, bardzo nam brakowało. Podobnie jest z namiotami, a ich główną zaletą jest to, że są łatwe i szybkie w obsłudze - mówi dyrektor ośrodka kultury Andrzej Rząd. Zakupy kosztowały około 33 tysięcy złotych. Ponad 22 tysiące 600 złotych to środki unijne, a reszta wkład własny GOK-u. Projekt pod nazwą "Zakup wyposażenia dla Gminnego Ośrodka Kultury w Modliborzycach, niezbędnego do realizacji imprez plenerowych", jest współfinansowany ze środków unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. "Sceniczny debiut" nowego wyposażenia jest planowany na koniec maja podczas Regionalnego Zjazdu Pszczelarzy w Wierzchowiskach.   
KOMPUTEROWE BADANIE WZROKU
Zamieszczono: 2015-03-30 14:31:37

KOMPUTEROWE BADANIE WZROKU 
I POMIAR CIŚNIENIA ŚRÓDGAŁKOWEGO
(PROFILAKTYKA JASKRY)

W dniu:07.04.2015r. w Ośrodku Zdrowia ul. Piłsudskiego 61 w Modliborzycach
w godzinach od 09:00 do 12:00 odbędą się komputerowe badania wzroku 
oraz pomiar ciśnienia śródgałkowego dla Mieszkańców gminy.
Zapisy telefonicznie 15)871-50-14
Koszt badania komputerowego ostrości wzroku - 5 zł
Koszt pomiaru ciśnienia śródgałkowego - 10 zł(DODATKOWE)
Zapisy prowadzone będą do dnia 07.04.2015r. 
Podczas badania istnieje możliwość zapisania się na konsultację 
okulistyczną oraz zamówienia okularów korekcyjnych.
Badanie przeznaczone jest dla osób dorosłych. (powyżej 16-go roku życia)

Serdecznie zapraszamy


NAJPIĘKNIEJSZA PALMA WIELKANOCNA
Zamieszczono: 2015-03-30 14:04:02

 „NAJPIĘKNIEJSZA PALMA WIELKANOCNA”

PALMY_GALERIA.jpgTradycyjnie, jak każdego roku w Niedzielę Męki Pańskiej, w Modliborzycach został rozstrzygnięty konkurs na „Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”, którego celem jest zachowanie wspaniałej i barwnej tradycji Niedzieli Palmowej.
Konkurs ten od lat skupia wokół siebie miłośników zwyczajów wielkanocnych. Jego organizatorem jest Przewodniczący Rady Miejskiej w Modliborzycach – Piotr Rogoża. 
W tym roku w konkursie udział wzięły zarówno osoby indywidualne, jak i grupy osób – szkoły, klasy, przedszkole, schola. Poziom prac był bardzo wyrównany. Trudno, więc było komisji konkursowej, w składzie: Małgorzata Malinowska, Urszula Bzdyra, Elżbieta Kamińska, wybrać tę najładniejszą. 


Wokaliści z nominacjami
Zamieszczono: 2015-03-27 13:08:28

Artystyczny sukces reprezentantów Modliborzyc w eliminacjach ogólnopolskiego konkursu wokalnego "Wygraj sukces".

Soliści, którzy na co dzień rozwijają swoje zdolności w miejscowym ośrodku kultury, zdobyli aż cztery spośród 10 nominacji, przyznanych przez jury. Podczas eliminacji, które odbyły się w czwartek 26 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym w powiecie kraśnickim, rywalizowało ponad 40 wykonawców, a przedstawiciele GOK-u z Modliborzyc zdobyli po jednej z nominacji we wszystkich kategoriach wiekowych.

W etapie rejonowym wśród najmłodszych wokalistów z klas 0 - III wystąpi Julia Fijałkowska, która wykonała piosenki "Szabada" i "Chrapu, chrap".

W kategorii uczniów ze starszych klas szkoły podstawowej nominację za utwory "Zawsze naj" i "Nie zadzieraj nosa" zdobyła Elżbieta Jakubiec.

Wśród gimnazjalistów na uznanie jurorów za piosenki "Bezsennie" i "Oczy pełne marzeń" zasłużyła Ewelina Gąska, a w najstarszej kategorii wiekowej, uczniów szkół ponadgimnazjalnych, w kolejnym etapie wystąpi Katarzyna Wisińska, która podczas eliminacji wykonała utwory "Uczucia te" i W miodowym raju". Wysokie oceny i nominacje dla wymienionych wokalistek to także sukces ich instruktorki.

Wszystkie przygotowywała do występów Jadwiga Wieżyńska. Jej podopieczne, razem z innymi nominowanymi, zaśpiewają w etapie regionalnym konkursu, który odbędzie się między 24 kwietnia a 10 maja. Finał zaplanowano na początku czerwca, a zdobywca Grand Prix i jego instruktor, pojadą na wycieczkę do Eurodisneylandu pod Paryżem.


KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ
Zamieszczono: 2015-03-25 14:31:03

palma_Na_g____wn___szeroko_____W530Q72.jpg

POMPY CIEPŁA
Zamieszczono: 2015-03-25 10:54:47

pompy_ciepla.jpg

 ILE ZAROBIĄ PROSUMENCI ZA WYTWORZONY PRĄD?

Prezydent podpisał ustawę o odnawialnych źródła energii. Ustawa zagwarantuje posiadaczom przydomowych mikroinstalacji odkup “zielonej” energii po cenie gwarantowanej i wyższej niż rynkowa. Zapis w ustawie dzieli prosumentów na grupę małych instalacji do 3 kW i grupę większych instalacji od 3kW do 10 kW. W przypadku tych pierwszych wsparcie miałoby wynieść ok. 75 gr na kWh w ciągu piętnastu lat, w przypadku drugiej 40 - 70 gr/ kWh.

Niestety przy obowiązujących cenach instalacji solarnych inwestycja w urządzenie OZE zwróci się może po 8  latach.

Operatorzy sieci energetycznych są zobowiązani do przyłączenia instalacji OZE. Część przepisów, m.in. dotyczących nowych form wsparcia wytwórców z odnawialnych źródeł energii, wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2016 r.

Więcej na www.pompyciepla.center


Akcja honorowego oddawania krwi
Zamieszczono: 2015-03-24 16:09:32

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w  Modliborzycach oraz RCKiK w Lublinie serdecznie zapraszają na akcję honorowego oddawania krwi w dniu 27-03-2015 r. godz 9.30 do 13.00. plac przy posterunku Policji w Modliborzycach. Serdecznie zapraszamy mieszkańców całego powiatu janowskiego i nie tylko!!! 

Chcesz dowiedzieć się o prawach i przywilejach krwiodawców odwiedź stronę www.oddajkrew.pl

Organizatorzy

RCKiK w Lublinie 

OSP w Modliborzycach 


Pieniądze dla organizacji pożytku publicznego podzielone
Zamieszczono: 2015-03-24 08:41:08

sport_Na_g____wn___szeroko_____W530Q72.jpg

Władze Modliborzyc podzieliły pieniądze na realizację zadań publicznych. Środki na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej oraz działalność na rzecz osób niepełnosprawnych otrzymają cztery organizacje pożytku publicznego.W sumie miejscowy samorząd w ramach konkursu ofert rozdysponował 120 tysięcy złotych. Gminny Uczniowski Klub Sportowy w Modliborzycach otrzyma 49 tysięcy złotych. Kolejne 35 tysięcy trafi do Uczniowskiego Klubu Sportowego "Judo Team", również w Modliborzycach, a 11 tysięcy samorząd przyznał Uczniowskiemu Ludowemu Klubowi Sportowemu "Sprint" w Wierzchowiskach Pierwszych. Pieniądze na działalność na rzecz osób niepełnosprawnych, 25 tysięcy złotych, dostanie Caritas Diecezji Sandomierskiej. Wszystkie pieniądze muszą zostać wydane na realizację zadań gminy o charakterze pożytku publicznego do końca 2015 roku.


NARODOWE CZYTANIE - PODZIEKOWANIA
Zamieszczono: 2015-03-20 14:49:01

podziekowania_prezydent.jpg

Sacro-Art w Gminnym Ośrodku Kultury
Zamieszczono: 2015-03-20 14:40:34

Teatr Sakralno-Dramatyczny im. św. Jana Pawła II z Janowa Lubelskiego wystąpi w najbliższą niedzielę 22 marca w Modliborzycach. O 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury zaprezentuje przedstawienie pod tytułem "Art". Tematyka spektaklu opiera się na miłości, wierze i powołaniu - reklamują swój spektakl janowscy artyści. Wstęp wolny, a po widowisku aktorzy będą zbierać dobrowolne datki na rozwój grupy. Niedawno Teatr Sakralno-Dramatyczny obchodził 30. rocznicę powstania. Jego twórcą i dyrektorem jest ksiądz Zygmunt Wnukowski, dla którego główną inspiracją artystyczną jest twórczość Karola Wojtyły. Grupa występuje nie tylko na Lubelszczyźnie, ale w całym kraju. Jej spektakle oglądają wierni w świątyniach, uczniowie i przedszkolaki, podopieczni domów opieki społecznej, a nawet... żołnierze. Na długiej liście widowisk, przygotowanych przez artystów z Janowa Lubelskiego są m.in.: "Fatima", "Amen Hioba", "Pokutnik", "Tryptyk Janowski", "Laboratorium Miłości", "Imperium", "Dyrektorzy", "Sceny Biblijne", "Godot" czy "Profesor". Wszystkie zostały ciepło przyjęte przez publiczność, dlatego członkowie grupy wierzą, że podobnie będzie po niedzielnym spektaklu w Modliborzycach.
Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w roku 2015
Zamieszczono: 2015-03-19 14:50:15

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w roku 2015
Rekrutacja rodzin do projektu "Schematom STOP!"
Zamieszczono: 2015-03-19 09:27:55

Rekrutacja rodzin do projektu

"Schematom STOP! Wspólne działanie pomocy społecznej i instytucji rynku pracy- pilotaż”

Powiatowy Urząd Pracy w Janowie Lubelskim informuje, że prowadzi nabór rodzin wielodzietnych z terenu powiatu janowskiego do udziału w II etapie realizacji projektu pod nazwą:
„Schematom STOP! Wspólne działanie pomocy społecznej i instytucji rynku pracy- pilotaż” 

Termin rekrutacji wyznacza się od dnia 18 marca 2015r. do 27 marca 2015r.

Formularz zgłoszeniowy prosimy złożyć w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Janowie Lubelskim, ul. Zamoyskiego 70, pok. nr 8.

pdf.png Informacja.pdf


Zakaz wypalania traw
Zamieszczono: 2015-03-17 09:21:18

KPP.jpgOd wielu lat przełom zimy i wiosny to czas, kiedy wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk i nieużytków rolnych. Pożary, w głównej mierze, spowodowane są wypalaniem traw i pozostałości roślinnych. Niestety nadal panuje przekonanie, że spalenie trawy spowoduje szybszy i bujniejszy odrost roślinności.
Nic bardziej błędnego.
Należy pamiętać, że po zimie trawy są wysuszone i palą się bardzo szybko. W rozprzestrzenianiu ognia pomagają także powiewy wiatru. W przypadku gwałtownej zmiany jego kierunku, pożary bardzo często wymykają się spod kontroli i przenoszą na pobliskie lasy i zabudowania. Niejednokrotnie w takich pożarach ludzie tracą dobytek całego życia. Podczas pożaru powstaje duże zadymienie, które jest szczególnie groźne dla osób przebywających w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca zdarzenia, z uwagi na możliwość zatrucia dymem. Dym powoduje zmniejszenie widoczności na drogach, co może prowadzić do powstania groźnych w skutkach kolizji i wypadków drogowych.

© 2009 Urząd Gminy Modliborzyce
Piłsudskiego 63, 23-310 Modliborzyce, tel.: 015 8715 079, fax: 015 8717 102, e-mail: sekretariat@modliborzyce.pl